Eesti elanikud eelistavad kõige enam Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni

19.01.2021

Eesti elanikud eelistavad näha järgmise koalitsioonina Reformierakonna ja Keskerakonna liitu, seda eelistab 29 protsenti küsitletutest, selgub Kantar Emori erakondade toetuse seireuuringust.

Keskerakonna ja Reformierakonna liidu pooldajatele võib juurde liita ka RE, KE ja Isamaa koalitsiooni eelistajad, keda oli 12 protsenti.

Keskerakonna valijatest eelistab koalitsiooni Reformierakonnaga 72 protsenti ning Reformierakonna valijatest koostööd Keskerakonnaga 62 protsenti.

Uut kaksikliitu eelistavad enam tallinlased, muust rahvusest ja vanemaealised vastajad (üle 75 aasta vanused). Nooremate hulgas on rohkem neid, kes eelistavad Reformierakonna, Isamaa ja sotside koalitsiooni.

Olemasoleva koalitsiooni jätkamist pooldab vaid 15 protsenti Eesti elanikest.

Andmed põhinevad Kantar Emori läbi viidud üle-eestilise esindusliku valimiga veebiuuringul, kus küsitleti perioodil 14.–19. jaanuarini 1312 elanikku vanuses 15–84. Uuringus paluti vastata järgmisele küsimusele: „Olenemata sellest, mis on tänaseks juba otsustatud, milline oleks Teie koalitsioonieelistus?“ Vastajatele ette antud variandid olid:

  • Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa
  • Reformierakond, Sotsiaaldemokraatlik erakond ja Isamaa
  • Reformierakond ja Keskerakond
  • Keskerakond, Reformierakond ja Isamaa erakond

 

Aivar Voog

Aivar Voog

Kantar Emori ärisuuna juht

+372 626 8538