Valitsuse liikmetest püsib kõrgeim usaldus Pevkuri vastu, ministrite keskmine usaldusväärsus langes 

27.03.2024

Kantar Emori värskest poliitikute usaldamise uuringust selgub, et Eesti elanikud usaldavad valitsuse liikmetest jätkuvalt enim kaitseminister Hanno Pevkurit, kellele järgnevad haridus- ja teadusminister Kristina Kallas ning peaminister Kaja Kallas. Kõikide ministrite keskmine usaldusväärsus langes märtsis 21 protsendilt 17 protsendile.

„Jätkuvalt on usaldusväärseim riigi julgeoleku eest vastuva valdkonna minister Hanno Pevkur, kelle esinemisi ja väljaütlemisi iseloomustab üldiselt tasakaalukus ning rahulikkus. Tal puuduvad ka otsesed konfliktid teiste poliitikute ja meediaga,“ kommenteeris Kantar Emori uuringujuht Aivar Voog. „Olulise languse tegi uuringu küsitlusperioodil viimaseid nädalaid ametis olnud justiitsminister Kalle Laanet, kelle usaldusväärsus langes 22%-lt 13%-ni. Tema usaldusväärsuse languse tingis sattumine mitmesse skandaali,“ lisas Voog.

Valitsuspoliitikute usaldusväärsuse pingereas esikohal olevat Pevkurit usaldab 30 protsenti Eesti elanikest ning teisel kohal olevalt Kristina Kallast 26 protsenti. Sealt edasi tulevad väikeste protsendipunktide vahedega peaminister Kaja Kallas (21 protsenti), siseminister Lauri Läänemets ja terviseminister Riina Sikkut (mõlemad 20 protsenti), välisminister Margus Tsahkna ja kultuuriminister Heidy Purga (mõlemad 18 protsenti) ning kliimaminister Kristen Michal (17 protsenti). Nüüdseks endist justiitsministrit Kalle Laanetit ja regionaalminister Madis Kallast usaldab 13 protsenti ning sotsiaalkaitseminister Signe Riisalot 10 protsenti Eesti elanikest. Kõige väiksem on inimeste usaldus endiselt majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo (8 protsenti) ning rahandusminister Mart Võrklaeva (7 protsenti) suhtes.

Andmed põhinevad Kantar Emori läbi viidud üle-eestilise esindusliku valimiga uuringul, mis viidi läbi veebi teel 14.03-20.03.2024. Küsitleti 1215 Eesti elanikku vanuses 16+.

Vastajatele anti ette poliitikute nimekiri ja neil paluti hinnata, keda nad sealt usaldavad. Tegemist on Kantar Emori algatusel tehtava korduvuuringuga.

 

Aivar Voog

Aivar Voog

Kantar Emori ärisuuna juht

+372 626 8538