Veebis pakuvad Eesti elanike hinnangul parimat teeninduskogemust pangad

31.05.2024

Veebikanalites pakuvad Eesti elanike hinnangul parimat teenindust pangad Swedbank ja LHV ning neile järgnevad kindlustusettevõtted Seesam ja Salva, selgub Kantar Emori uuringust.

Viienda positsiooni haarab endale Apotheka apteegi e-pood. NPS soovitusindeksi uuring kaardistab, kuivõrd soovitaksid inimesed oma sõpradele ja tuttavatele erinevate ettevõtete veebikeskkondasid, mille teenindusega nad on viimasel ajal kokku puutunud.

„Hästi toimiv veebikeskkond, olgu selleks e-pood või iseteenindus, on tänasel turul hügieenifaktor,“ sõnas Kantar Emori uuringuekspert Kaisa Esko. “On ettevõtteid, mille puhul ettevõtte üldine soovitusindeks on kõrgem kui veebikeskkonna oma. Sellisel juhul tuleks veebikanali kasutajamugavusega kindlasti tegeleda, et mitte lasta sel brändi kuvandit nõrgestada,” lisas Esko.

E-keskkondadest kasutavad inimesed enim  pankade (80% kasutajaid 15-74-aastasest elanikkonnast), telekommunikatsioonifirmade (61%) ning pakiveoettevõtete (54%) veebikanaleid.

Uuringus kaardistati kokku kuue valdkonna veebikeskkonnad: apteekide e-poed, kindlustusfirmade iseteeninduskeskkonnad, finantsasutuste internetipangad ja iseteenindused, pakiveoteenuste iseteeninduskeskkonnad ja kodulehed, telekommunikatsioonifirmade iseteeninduskeskkonnad ja veebipoed ning jaekettide e-poed.

Finantsvaldkonnas on esikohal Swedbanki internetipank (millele järgneb väga väikse vahega LHV internetipank), apteekide seas teist aastat järjest Apotheka e-pood, kindlustusfirmade puhul taas Seesami iseteeninduskeskkond, pakiveos Smartpost Itella iseteeninduskeskkond ning jaekettide hulgas on ka tänavu esikohal e-Selver.

Eesti suurimate teenindusettevõtete soovitusindeksi NPS (net promoter score) uuring mõõdab reaalsetel kogemustel põhinevat soovitushinnangut. Uuring toimus 28.02.–14.03.2024 ja selles osales 2116 Eesti elanikku vanuses 15–74 eluaastat.

Tekkis huvi? Meie e-poest mediafacts.com saad osta ligipääsu uuringuaruandele.

Loe lisaks
Eesti elanike hinnatuimate ettevõtete TOP3 moodustavad kino, tankla ja bussiettevõte

Kaisa Esko

Kaisa Esko

Uuringuekspert

+372 626 8542