Kolmandik inimestest ei oska oma füüsilist vormi õigesti hinnata

27.12.2023

Peagi on käes uusaastalubaduste andmise aeg. Kindlasti leiab lubaduste seast soove toituda tervislikumalt, liikuda rohkem ja magada kauem. Nii ka kestame kauem. Tervis Pluss kirjutab meie hiljuti valminud toitumisnõustamise teemalisest uuringust, mille tellis Sotsiaalministeerium.

Eestis on järjest vähenenud normaalkaalu kuuluva rahvastiku osakaal, sealjuures on kasvamas ka ülekaaluliste ja rasvunud laste ning noorte osakaal. „Tegemist on tõepoolest ülemaailmse probleemiga, mille peamiseks põhjuseks on meie valed toiduvalikud. See, mida sööme, ei ole tasakaalus meie kehaliste vajadustega. Kipume oma energiavajadust arvestades liiga palju sööma, sest toit on nii lihtsasti kättesaadav,“ ütleb meie uuringuekspert Anna Karolin.

Tervelt 33% uuringule vastanutest arvas, et söömisharjumustes muudatuste tegemine on keeruline või lausa väga keeruline.

Hoolimata kaaluprobleemi tunnistamisest ei oska märkimisväärne osa inimesi oma füüsilist vormi adekvaatselt hinnata. „Rasvunud inimesed hindasid sageli ennast ülekaaluliseks ja ülekaalulised arvasid, et nad on normaalkaalus. Kokku hindasid oma kaalu mitteadekvaatselt umbes kolmandik vastanutest. Eriti paistis see trend silma meeste puhul,“ sõnab Anna Karolin.

Loe lähemalt Tervis Plussist.

Uuringuga saad tutvuda siin: Toitumisnõustamise lõimimine Eesti esmatasandi tervishoiusüsteemi_.

Anna Karolin

Anna Karolin

Uuringuekspert

+372 626 8537