Tudengite seas jätkab mainekaima tööandjana LHV

06.06.2024

Kantar Emori läbi viidud tööandjate maine uuringu kohaselt on tudengite seas mainekaimaks tööandjaks sarnaselt eelmisele aastale LHV. Pingereas järgnevad Swedbank ning Skype/Microsoft.

„Nagu laiemalt töötavate inimeste seas, nii on ka tudengite hulgas pikema trendina märgata finantsasutuste võidukäiku,“ kommenteeris Kantar Emori töötajakogemuse juhtekspert Mari-Liis Eensalu. Nii mahtusid lisaks nimetatutele esikümnesse ka Wise ja SEB Pank. Tudengite silmis on lisaks finantsvaldkonnale sama atraktiivsed ka IT- ja taristuettevõtted.

“Noorte aastakäigud on aasta-aastalt väiksemad ja tööandjate konkurents nende pärast läheb seetõttu järjest tihedamaks,“ rääkis Mari-Liis Eensalu. Uuringu kohaselt tudengite ootused palgatöötajate omadest siiski väga suurel määral ei eristu. „Kuna tudengid on alles oma tööteekonna alguses, on neile ootuspäraselt olulisemad head karjäärivõimalused ning võimalus areneda. Palgatöötajatest enam väärtustavad nad ka paindlikkust nii tööaja kui -koha osas. Võimalus teha kaugtööd ja toimetada õpingute kõrvalt endale sobival ajal on nende jaoks normaalsus,“ lisas Eensalu. Võrdluses palgatöötajatega tõid tudengid rohkem välja ka kaasava ja usaldava juhtimiskultuuri olulisust tööandja valikul.

Tudengite jaoks mainekamate tööandjate esikümnesse kuuluvad tänavu veel Enefit (Eesti Energia), Enefit Green, Wise, Pipedrive, Bolt, SEB Pank ja Tallinna Lennujaam.

Tänavu kevadel 19. korda läbi viidud tööandjate maine uuringule vastas 943 majanduse, juhtimise, loodusteaduste ning tehniliste erialade tudengit. Uuring viidi läbi veebis.

Tekkis huvi? Meie e-poest mediafacts.com saad osta ligipääsu  tööandjate maine uuringu aruandele.
Mari-Liis Eensalu

Mari-Liis Eensalu

Juhtekspert

+372 626 8534