Kinnisvaraarendajate tuntus ja seire

Mis on kodu osta plaanivate inimeste vajadused ja soovid, millised on uusarenduste koduomanike senine kasutuskogemus ning kuivõrd tuntud ja hinnatud on kinnisvaraarendajate brändid, oleme uurinud juba 2017. aastast. See uuring aitab arendajatel paremini mõista klientide vajadusi ja eelistusi Tallinna ning selle lähiümbruse kinnisvaraturul.

Uuringul on kaks sihtrühma: Tallinna või selle lähiümbruse uusarendustesse kodu osta kavatsevad 25-65-aastased Eesti elanikud ning samas piirkonnas hiljutise koduostu kogemusega inimesed.

Ülevaates katame järgmisi teemasid:
– uue kodu ostjate soovid ning kriteeriumid, mille alusel ostuotsus tehakse,
– piirkonna eelistused,
– korteri ostu motiivid ja ootused kinnisvara hindade osas,
– kliendikogemus nende puhul, kes hiljuti ostsid kodu uusarenduses,
– arendajate tuntus ja maine.

Oktoobris 2023 veebi teel läbi viidud uuringus osales 430 inimest.

2023. aasta uuringus olid kaetud järgmised ettevõtted:
Merko, Endover, Liven, Bonava, YIT Eesti, Arco Vara, Kaamos, Hepsor, Astlanda, Invego, Nordecon, Fund Ehitus, Oma Ehitaja, Pind Kinnisvara, Pro Kapital, Domus Kinnisvara, Uus Maa, 1Partner, Hausers Grupp, Metro Capital, Triple Net Capital, Everaus, Mitt&Perlebach, Scandium, LVM Kinnisvara, Rand&Tuulberg, Avalon, Novira Capital

Tahaksid rohkem teada? Ligipääsu värsketele andmetele saad osta meie e-poest.

Loe ka:
Uue kodu ostmisel jälgitakse eelkõige hinda, kommunaalkulusid ja planeeringut

Mari-Ann Ploom

Mari-Ann Ploom

Uuringuekspert

+372 626 8436

Mari-Liis Eensalu

Juhtekspert, Kantar Emor

Tööandjate maine uuring näitab, et inimeste jaoks on tööandja valikul kõige olulisemad korralik palk, kindlus töö koha säilimises ning et töötajad tunneksid, et tööandja neist hoolib. Töötajaid väärtustav kuvand kujuneb erinevate tegurite koosmõjus: lisaks materiaalsele motivatsioonipaketile on väga oluline ka juhtimiskultuur.