Iga kümnes inimene plaanib lähiaastail kinnisvara soetada

03.08.2023

Kantar Emori värske uuringu kohaselt plaanib 10% Eesti elanikest lähema kolme aasta jooksul endale kinnisvara soetada.

Tänavu esmakordselt läbi viidud kinnisvaraturu ja -büroode uuringust selgus, et 12% Eesti elanikest plaanib lähema kolme aasta jooksul korteri üürile võtta ning 7% kavatseb oma kinnisvara üürile anda. Kinnisvaraga ei plaani mingeid tehinguid lähema kolme aasta jooksul teha 73% elanikest.

„Mehed tegelevad aktiivsemalt nii kinnisvara ostu kui ka üürile andmise planeerimisega, samas korteri üürimist kavandavad naised ja mehed võrdselt,“ kommenteeris uuringu tulemusi selle läbiviija Anastassia Lesment. „Mõistetavalt on üüriturul aktiivseim kõige noorem sihtgrupp ehk 15-24-aastased. Märkimisväärne osa neist vajab üüripinda tõenäoliselt seoses õpingutega teises linnas või asulas,“ lisas Lesment.

Kinnisvara ostmise ja välja üürimise puhul on kõige aktiivsemad 25-34-aastased. Tegutsemise aktiivsus kinnisvaraturul kahaneb oluliselt ja sujuvalt vanuse tõusuga.

Kinnisvarabüroodest suhtuvad inimesed kõige positiivsemalt Uus Maa büroosse, järgnevad väga sarnaste tulemustega Arco Vara, Kinnisvaraekspert, Ober Haus ja RE/MAX kinnisvarabürood.

Kantar Emor viis kinnisvaraturu ja -büroode uuringu läbi veebis perioodil 9. – 15. märts. Kokku osales uuringus 1007 Eesti elanikku vanuses 15-74 aastat. Uuringus vaadati veel, millist eelarvet kinnisvara ostmiseks või üürimiseks planeeritakse ning millises piirkonnas seda teha soovitakse. Samuti uuriti kinnisvarabüroode üldist tuntust ja kuvandit ning kokkupuudet nendega. Kinnisvarabürood ja vastavad ühingud saavad lisa uurida anastassia.lesment@kantar.com

Anastassia Lesment

Anastassia Lesment

Uuringuspetsialist

+372 626 8546