Töötavate inimeste silmis on kõige mainekam tööandja Eesti Energia, tudengite jaoks Microsofti Eesti arenduskeskus

24.05.2022

Kantar Emori igakevadises tööandjate maine pingreas hoiavad liidrikohti Eesti Energia ja Tallinna Lennujaam. Tudengite silmis tõusis peale paariaastast vahet kõige hinnatumaks tööandjaks taas Microsofti Eesti arenduskeskus. Tudengite esikolmikusse kuuluvad veel LHV ja Pipedrive.

Töötavate inimeste jaoks on üldiselt kõige atraktiivsemateks tööandjateks riigi või kohaliku omavalitsuse omanduses olevad infrastruktuuriettevõtted. Tööandjate pingerea esikümnesse kuuluvad lisaks Eesti Energiale ja Tallinna Lennujaamale ka Tallinna Sadam ja Elektrilevi. Kantar Emori töötajakogemuse juhteksperdi Mari-Liis Eensalu sõnul peetakse riigiettevõtete eeliseks eeskätt kindlustunnet töökoha säilimise osas, aga ka konkurentsivõimelist palka.

Tudengite silmis on kõige mainekamad kiiresti arenevad IT-ettevõtted. Lisaks Microsofti arenduskeskusele ja Pipedrive’ile kuuluvad esikümnesse ka Wise ja Bolt. „IT-firmade kiirest kasvust ja rikkalikust motivatsioonipaketist räägitakse palju ja see tundub noortele ahvatlev,“ selgitas Eensalu. Ettevõtete kiire kasv pakub noortele olulisi arengu- ja karjäärivõimalusi ja seda ka rahvusvahelises perspektiivis.

Viimase aasta jooksul ei ole tööandjate pingerea esiviisikus suuri muutusi toimunud. Pikemas perspektiivis on oma mainet kõige rohkem kasvatanud kaks kodumaist panka – LHV ja Coop Pank – ning IT-firmad. Vähenenud on tööstusettevõtete atraktiivsus tööandjana. Kasvava mainega tööandjad ei paku ainult head palka ja karjäärivõimalusi, vaid eristuvad potentsiaalsete töötajate arvates ka hea tööõhkkonna, paindliku töökorralduse ja töötajaid väärtustava hoiakuga.

Emor viib igal kevadel läbi tööandjate maine uuringut, kus palgatöötajatel ja tudengitel palutakse panna pingeritta suuremad tööandjad. Selle aasta märtsis–aprillis toimus uuring 17. korda, sellele vastas 2310 töötavat inimest ja 819 majandus- ning tehniliste erialade tudengit.

Mari-Liis Eensalu

Mari-Liis Eensalu

Juhtekspert

+372 626 8534