TransferWise´ist sai IT-inimeste lemmiktööandja

09.05.2019

Eesti populaarseimaks info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektori tööandjaks kerkis TransferWise, selgub Kantar Emori värskest IKT maineuuringust. Järgnevad üsna võrdsete tulemustega Skype/Microsoft, Pipedrive ja LHV Pank.

Suurima hüppe on teinud viimase kahe aasta jooksul müügijuhtimise tarkvara arendav Pipedrive, teised tippu kuuluvad tööandjad olid seal ka 2017. aastal, mil uuring esmakordselt läbi viidi. Kantar Emori uuringuekspert Lele Aak ütles, et uuringu eesmärk oli välja selgitada IT-spetsialistide ootused info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valla tööandjatele. „Samuti reastasime IKT-sektori suuremad tööandjad ning ka teised infotehnoloogilisi töökohti pakkuvad suuremad ettevõtted lähtudes sellest, kui atraktiivsed ja mainekad nad IT-spetsialistidele tunduvad.“

Aaki kinnitusel käib IT vallas hea tööjõu nimel karm konkurents ja seega peavad ettevõtete juhid pakkuma lisaks korralikule palgale palju muudki. „Nii näiteks saab iga teine tarkvaraarendaja vähemalt kord kuus mõne otsepakkumise tööandja vahetamiseks,“ lausus ta. „Juhid peavad pakkuma kõike seda, mida IT-spetsialistid neilt uuringu andmetel kõige enam ootavad – lisaks palgale töötajate väärtustamist ja neist hoolimist, mõnusat tööõhkkonda, paindlikkust töökorralduses, kaasaegseid tehnoloogiaid, põnevaid projekte ja muid erialaseid väljakutseid koos oma ala parimatega.“

Aaki sõnul näitab tööandjate pingerida esmajoones seda, et IKT vallas pole tööandjatena ligitõmbavad üksnes n-ö traditsioonilised IT-firmad ja startup’id, vaid ka suured ettevõtted panganduse, telekommunikatsiooni ja infrastruktuuri vallas, nagu näiteks Telia, Eesti Energia ja Swedbank. „Endiselt on väga atraktiivsed ka endas mitmesuguseid IT-ametikohti koondavad riigiasutused – Siseministeeriumi Infotehnoloogia- ja Arenduskeskus, Registrite ja Infosüsteemide Keskus ja Riigi Infosüsteemi Amet,“ märkis Aak. „Sektoris toimuvad kiired muutused ja arengud – nii võib pingerea esikümnest leida lausa kolm ettevõtet, mida me 2017. aastal veel ei kaardistanudki: Starship Technologies, Taxify/Bolt ja Cleveron.“ Nn traditsioonilistest IT-firmadest on kõrge eelistajate osakaaluga ka Nortal, jäädes napilt esikümnest välja.

Kantar Emor uuris 53 IT-töökohti pakkuva suurema ettevõtte mainet tööandjana, küsimustele vastas 852 infotehnoloogiaspetsialisti üle Eesti. Partneriteks uuringu läbiviimisel olid CV-Online ja Latitude 59.